  • M55342M09B560GMTP
M55342M09B560GMTP
advertisement
Manufacturer No:
M55342M09B560GMTP
HK JDW NO:
866-M55342M09B560GMTP
Package:
2512
Datasheet:
M55342M09B560GMTP
Description:
Thick Film, 560Ohm, 2%,
Step5Bar-code shipping tag
M55342M09B560GMTP
  • Package / Case
    2512
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Resistance
    560Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    1W
  • Military Standard
    MIL-PRF-55342
  • Length
    6.58mm
  • Width
    3.15mm