  • M55342M08B182ERTP
M55342M08B182ERTP
advertisement
Manufacturer No:
M55342M08B182ERTP
HK JDW NO:
866-M55342M08B182ERTP
Package:
2010
Datasheet:
M55342M08B182ERTP
Description:
Thick Film, 182kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
M55342M08B182ERTP
  • Package / Case
    2010
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Resistance
    182kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Military Standard
    MIL-PRF-55342
  • Length
    5.31mm
  • Width
    2.49mm