  • M55342K12B100DRS3
M55342K12B100DRS3
advertisement
Manufacturer No:
M55342K12B100DRS3
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-M55342K12B100DRS3
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
M55342K12B100DRS3
Description:
Quantity:
In Stock : 3494
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
M55342K12B100DRS3
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55342, RM0603
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Military
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Depth
    810μm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    MIL-PRF-55342
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Working Voltage
    50V
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Height
    584.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.84mm