  • M55342K10B15E0PTP
M55342K10B15E0PTP
advertisement
Manufacturer No:
M55342K10B15E0PTP
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-M55342K10B15E0PTP
Package:
1010
Datasheet:
Description:
Thick Film, 15kOhm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M55342K10B15E0PTP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    1010
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    15kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Military Standard
    MIL-PRF-55342
  • Length
    2.67mm
  • Width
    2.54mm