  • M55342K09B261ERWB
M55342K09B261ERWB
advertisement
Manufacturer No:
M55342K09B261ERWB
HK JDW NO:
866-M55342K09B261ERWB
Description:
Thick Film, 261kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
M55342K09B261ERWB
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    261kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1W