  • M55342K09B10D0RS2
M55342K09B10D0RS2
advertisement
Manufacturer No:
M55342K09B10D0RS2
HK JDW NO:
866-M55342K09B10D0RS2
Package:
2512
Datasheet:
Description:
Thick Film, 10Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 500
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
M55342K09B10D0RS2
    Lead, Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2512
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    1W
  • Depth
    3.15mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55342
  • Length
    6.35mm