  • M55342K08B549ARWS
M55342K08B549ARWS
advertisement
Manufacturer No:
M55342K08B549ARWS
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-M55342K08B549ARWS
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
M55342K08B549ARWS
Description:
Military, MIL-PRF-55342, RM2010 Series, Thin Film, 549Ohms, 0.8W, ±0.1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
M55342K08B549ARWS
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package
    2010
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Military, MIL-PRF-55342, RM2010
  • Size / Dimension
    0.209Lx0.098W 5.31mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Military, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    549Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.8W
  • Max Power Dissipation
    800mW
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Case Code (Imperial)
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Height
    838.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.84mm
  • Length
    5.3086mm
  • Width
    2.4892mm