  • M55342K08B150GRWB
M55342K08B150GRWB
advertisement
Manufacturer No:
M55342K08B150GRWB
HK JDW NO:
866-M55342K08B150GRWB
Package:
2010
Datasheet:
Description:
Thick Film, Thin Film, 150Ohm, 2%,
Step5Bar-code shipping tag
M55342K08B150GRWB
  • Package / Case
    2010
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    150Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film, Thin Film
  • Depth
    2.48mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55342
  • Length
    5.3mm