  • M55342K08B126ART1
M55342K08B126ART1
advertisement
Manufacturer No:
M55342K08B126ART1
HK JDW NO:
873-M55342K08B126ART1
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
M55342K08B126ART1
Step5Bar-code shipping tag
M55342K08B126ART1
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55342, RM2010
  • Size / Dimension
    0.209Lx0.098W 5.31mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Military, Non-Inductive
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    126Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.8W
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE, NON-INDUCTIVE
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    800mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.8W
  • Case Code (Imperial)
    2010
  • Working Voltage
    150V
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.84mm