  • M55342K06B560JRWB
M55342K06B560JRWB
advertisement
Manufacturer No:
M55342K06B560JRWB
HK JDW NO:
866-M55342K06B560JRWB
Package:
0705
Datasheet:
Description:
Thick Film, 560Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
M55342K06B560JRWB
  • Package / Case
    0705
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    560Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Depth
    1.27mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55342
  • Length
    2.03mm