  • M55342K06B22E0RWB.
M55342K06B22E0RWB.
advertisement
Manufacturer No:
M55342K06B22E0RWB.
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-M55342K06B22E0RWB.
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 22kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
M55342K06B22E0RWB.
    0705
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    22kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn80Pb20) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    150mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TRAY
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    MIL-PRF-55342
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.15W
  • Rated Temperature
    70°C