  • M55342K06B14B0PWS
M55342K06B14B0PWS
advertisement
Manufacturer No:
M55342K06B14B0PWS
HK JDW NO:
866-M55342K06B14B0PWS
Package:
0705
Datasheet:
M55342K06B14B0PWS
Description:
Thin Film, 14kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
M55342K06B14B0PWS
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    14kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Length
    2.03mm
  • Width
    1.27mm
  • Thickness
    381μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    0705
  • Tolerance
    0.1%