  • M55342K03B20E0MS6
M55342K03B20E0MS6
advertisement
Manufacturer No:
M55342K03B20E0MS6
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-M55342K03B20E0MS6
Package:
1005
Datasheet:
Description:
Thick Film, 20kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
M55342K03B20E0MS6
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    1005
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Depth
    1.27mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55342
  • Length
    2.67mm