  • M55342K02B182ERTP
M55342K02B182ERTP
advertisement
Manufacturer No:
M55342K02B182ERTP
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-M55342K02B182ERTP
Package:
0505
Datasheet:
Description:
Thick Film, 182kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
M55342K02B182ERTP
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    0505
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    182kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Military Standard
    MIL-PRF-55342
  • Length
    1.4mm
  • Width
    1.27mm