  • M55342K02B10B0PWS
M55342K02B10B0PWS
advertisement
Manufacturer No:
M55342K02B10B0PWS
HK JDW NO:
873-M55342K02B10B0PWS
Package:
0505 (1313 Metric)
Datasheet:
M55342K02B10B0PWS
Description:
Military, MIL-PRF-55342, RM0505 Series, Thin Film, 10kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
M55342K02B10B0PWS
  • Package / Case
    0505 (1313 Metric)
  • Supplier Device Package
    0505
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    Military, MIL-PRF-55342, RM0505
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.050W 1.40mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    10kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Failure Rate
    P (0.1%)
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.84mm
  • Length
    1.397mm
  • Width
    1.27mm