  • M55342H12B681ARWS
M55342H12B681ARWS
advertisement
Manufacturer No:
M55342H12B681ARWS
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-M55342H12B681ARWS
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
M55342H12B681ARWS
Step5Bar-code shipping tag
M55342H12B681ARWS
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Military, MIL-PRF-55342, RM0603
  • Size / Dimension
    0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Military, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    681Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Military Standard
    MIL-PRF-55342
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Height
    838.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.84mm
  • Length
    1.6256mm