  • M55342H12B10D0PT5
M55342H12B10D0PT5
advertisement
Manufacturer No:
M55342H12B10D0PT5
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-M55342H12B10D0PT5
Package:
Molded
Datasheet:
M55342H12B10D0PT5
Description:
10Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
M55342H12B10D0PT5
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    Wraparound
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    100mW
  • Length
    1.62mm