  • M55342H06B15E4RT5
M55342H06B15E4RT5
advertisement
Manufacturer No:
M55342H06B15E4RT5
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-M55342H06B15E4RT5
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
M55342H06B15E4RT5
Step5Bar-code shipping tag
M55342H06B15E4RT5
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0705
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55342, RM0705
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Military, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    15.4kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.15W
  • Max Power Dissipation
    150mW
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Height
    838.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.84mm
  • Length
    2.032mm
  • Width
    1.27mm