  • M55342H04B15D0RWS
M55342H04B15D0RWS
advertisement
Manufacturer No:
M55342H04B15D0RWS
HK JDW NO:
873-M55342H04B15D0RWS
Package:
Nonstandard
Datasheet:
M55342H04B15D0RWS
Description:
Military, MIL-PRF-55342, RM1505 Series, Thin Film, 15Ohms, 0.15W, ±1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
M55342H04B15D0RWS
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.84mm
  • Length
    3.937mm
  • Width
    1.27mm
  • Thickness
    381μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Supplier Device Package
    1505
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    Military, MIL-PRF-55342, RM1505
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.155Lx0.050W 3.94mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    15Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.15W
  • Max Power Dissipation
    150mW
  • Military Standard
    MIL-PRF-55342
  • Failure Rate
    R (0.01%)