  • M55342H03B150ERWS
M55342H03B150ERWS
advertisement
Manufacturer No:
M55342H03B150ERWS
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-M55342H03B150ERWS
Package:
1005
Datasheet:
Description:
Thin Film, 150kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
M55342H03B150ERWS
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    1005
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    150kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Military Standard
    MIL-PRF-55342
  • Length
    2.67mm
  • Width
    1.27mm