  • M55342E10B22H0RWS
M55342E10B22H0RWS
advertisement
Manufacturer No:
M55342E10B22H0RWS
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-M55342E10B22H0RWS
Package:
Nonstandard
Datasheet:
M55342E10B22H0RWS
Description:
Military, MIL-PRF-55342, RM1010 Series, Thin Film, 22kOhms, 0.5W 1/2W, ±2%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
M55342E10B22H0RWS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Supplier Device Package
    1010
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Military, MIL-PRF-55342, RM1010
  • Size / Dimension
    0.105Lx0.100W 2.67mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    Military, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    22kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Height
    838.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.84mm
  • Length
    2.667mm
  • Width
    2.54mm