  • M55342E06B437ARWS
M55342E06B437ARWS
advertisement
Manufacturer No:
M55342E06B437ARWS
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-M55342E06B437ARWS
Package:
0705
Datasheet:
M55342E06B437ARWS
Description:
Thin Film, 437Ohm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
M55342E06B437ARWS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    0705
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    437Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Military Standard
    MIL-PRF-55342
  • Length
    2.03mm
  • Width
    1.27mm