  • M55342E06B200ARWI
M55342E06B200ARWI
advertisement
Manufacturer No:
M55342E06B200ARWI
HK JDW NO:
873-M55342E06B200ARWI
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
M55342E06B200ARWI
Description:
Military, MIL-PRF-55342, RM0705 Series, Thin Film, 200Ohms, 0.15W, ±0.1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
M55342E06B200ARWI
    Select All
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.15W
  • Max Power Dissipation
    150mW
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.84mm
  • Length
    2.032mm
  • Width
    1.27mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    Military, MIL-PRF-55342, RM0705
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    200Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C