  • M39014/22-3721
M39014/22-3721
advertisement
Manufacturer No:
M39014/22-3721
HK JDW NO:
66-M39014/22-3721
Description:
CKR 0.0022μF Ceramic Capacitor -/+30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
M39014/22-3721
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Series
    CKR
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Capacitance
    0.0022μF
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39014/22
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    2609
  • Positive Tolerance
    1%
  • Negative Tolerance
    1%
  • Height
    4.45mm
  • Length
    6.6mm
  • Width
    2.34mm