  • M39014/22-0122
M39014/22-0122
advertisement
Manufacturer No:
M39014/22-0122
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-M39014/22-0122
Package:
Datasheet:
Description:
0.0022μF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
M39014/22-0122
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Bulk
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    0.0022μF
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39014/22
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    2609
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • Height
    4.45mm
  • Length
    6.6mm
  • Width
    2.34mm