  • M39014/01-1310TR2
M39014/01-1310TR2
advertisement
Manufacturer No:
M39014/01-1310TR2
HK JDW NO:
66-M39014/01-1310TR2
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
390pF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
M39014/01-1310TR2
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    390pF
  • Depth
    2.29mm
  • Reference Standard
    MIL-C-39014/01
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    BX
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Size Code
    1909
  • Custom Capabilities
    Tape and Reel
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm