  • M2T23TXW30
M2T23TXW30
advertisement
Manufacturer No:
M2T23TXW30
HK JDW NO:
558-M2T23TXW30
Package:
Datasheet:
M2T23TXW30
Step5Bar-code shipping tag
M2T23TXW30
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pin
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    6A AC 3A DC
  • Current Rating
    3A
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Actuator Arm, Cap Required
  • Circuit
    DPDT
  • Switch Function
    On-Off-On
  • Electrical Life
    25,000 Cycles
  • Mechanical Life
    50,000 Cycles
  • Switch Type
    ROCKER SWITCH
  • Actuator Marking
    Varies by Cap
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C