  • M2T12TXW30/328
M2T12TXW30/328
advertisement
Manufacturer No:
M2T12TXW30/328
Manufacturer:
NKK Switches
HK JDW NO:
558-M2T12TXW30/328
Package:
Datasheet:
M2T12TXW30/328
Description:
Quantity:
In Stock : 10
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M2T12TXW30/328
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    PC Mount
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    M2
  • Feature
    Low Temperature Lubricant
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    6A AC 4A DC
  • Current Rating
    4A
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    125V