  • M214TCN50.0000
M214TCN50.0000
advertisement
Manufacturer No:
M214TCN50.0000
Manufacturer:
MtronPTI
HK JDW NO:
3957-M214TCN50.0000
Package:
Datasheet:
Description:
M214TCN50.0000 datasheet pdf and Oscillators product details from MtronPTI stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M214TCN50.0000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Nickel/Gold (Ni/Au)
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency Stability
    50%
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.9mm
  • Operating Frequency
    50MHz
  • Rise Time-Max
    6ns
  • Fall Time-Max
    6ns
  • Symmetry-Max
    45/55%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3V
  • Oscillator Type
    HCMOS
  • Output Load
    2 TTL, 15 pF