  • M2029TXW30-DC
M2029TXW30-DC
advertisement
Manufacturer No:
M2029TXW30-DC
Manufacturer:
NKK Switches
HK JDW NO:
558-M2029TXW30-DC
Package:
Datasheet:
M2029TXW30-DC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M2029TXW30-DC
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    M
  • Published
    2015
  • Feature
    Epoxy Sealed Terminals
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pin
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    6A AC 3A DC
  • Current Rating
    3A
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    125V