  • M2012S2A2A30/U
M2012S2A2A30/U
advertisement
Manufacturer No:
M2012S2A2A30/U
HK JDW NO:
558-M2012S2A2A30/U
Package:
200
Step5Bar-code shipping tag
M2012S2A2A30/U
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    6A AC 4A DC
  • Current Rating
    4A
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Standard Round
  • Bushing Thread
    Unthreaded
  • Life (Cycles)
    50000 cycles
  • Actuator Length
    6.86mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle
  • Package / Case
    200
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C