  • M165-AG-24
M165-AG-24
advertisement
Manufacturer No:
M165-AG-24
HK JDW NO:
607-M165-AG-24
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M165-AG-24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Series
    M16
  • Published
    2005
  • Feature
    Oil Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect
  • Type
    Incandescent
  • Voltage - Rated DC
    24V
  • Ingress Protection
    IP65
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.63 (16.00mm)
  • Voltage
    28V
  • Current
    24mA
  • Contact Current Rating
    10mA
  • Lens Style
    Square with Flat Top
  • Lens Size
    15.10mm
  • Lens Transparency
    Diffused
  • Lamp Color
    Green
  • Diameter
    16mm
  • Height
    31mm