  • M1331-681K
M1331-681K
advertisement
Manufacturer No:
M1331-681K
HK JDW NO:
79-M1331-681K
Step5Bar-code shipping tag
M1331-681K
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.320Lx0.125W 8.13mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Depth
    3.18mm
  • Current Rating
    430mA
  • Inductance
    680nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    240mOhm Max
  • Max DC Current
    430mA
  • Frequency - Self Resonant
    180MHz
  • Q @ Freq
    39 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    39
  • Height
    3.68mm
  • Height Seated (Max)
    0.145 3.68mm