  • M1331-562K
M1331-562K
advertisement
Manufacturer No:
M1331-562K
HK JDW NO:
79-M1331-562K
Step5Bar-code shipping tag
M1331-562K
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.320Lx0.125W 8.13mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Depth
    3.18mm
  • Current Rating
    124mA
  • Inductance
    5.6μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.9Ohm Max
  • Max DC Current
    124mA
  • Frequency - Self Resonant
    60MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 7.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Height
    3.68mm
  • Height Seated (Max)
    0.145 3.68mm