  • M1061-11I155.5200
M1061-11I155.5200
advertisement
Manufacturer No:
M1061-11I155.5200
HK JDW NO:
378-M1061-11I155.5200
Package:
CLCC
Datasheet:
Description:
OSCILLATOR, VOLTAGE CONTROLLED
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M1061-11I155.5200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    CLCC
  • Number of Pins
    36
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Pin Count
    36
  • Number of Circuits
    1
  • Oscillator Type
    SAW OSCILLATOR
  • Frequency (Max)
    155.52MHz
  • Input
    LVTTL
  • PLL
    Yes
  • Length
    9mm
  • Width
    9mm
  • Thickness
    2.8mm