  • M-1206K4702GBT0
M-1206K4702GBT0
advertisement
Manufacturer No:
M-1206K4702GBT0
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-M-1206K4702GBT0
Package:
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 47000Ohm, 2%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M-1206K4702GBT0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    47000Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE, NON INDUCTIVE, PRECISION
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    THIN FILM
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    200V
  • Size Code
    1206
  • Rated Temperature
    70°C