  • LY E65F-CBDA-46-1-50-R33-Z
LY E65F-CBDA-46-1-50-R33-Z
advertisement
Manufacturer No:
LY E65F-CBDA-46-1-50-R33-Z
HK JDW NO:
606-LY E65F-CBDA-46-1-50-R33-Z
Package:
4-PLCC
Description:
LED PWR TOPLED YLW CLR 4PLCC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LY E65F-CBDA-46-1-50-R33-Z
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-PLCC
  • Supplier Device Package
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TOPLED
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.110W 3.20mmx2.80mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Color
    Yellow
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    2.15V
  • Viewing Angle
    60°
  • Current - Test
    50mA
  • Current - Max
    70mA
  • Temperature - Test
    25°C
  • Wavelength
    590nm Typ
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm