  • LXC50-3000S
LXC50-3000S
advertisement
Manufacturer No:
LXC50-3000S
HK JDW NO:
283-LXC50-3000S
Package:
Datasheet:
LXC50-3000S
Step5Bar-code shipping tag
LXC50-3000S
  • Weight
    1.1lbs 499g
  • Operating Temperature
    -35°C~60°C
  • Series
    LXC50 (50W)
  • Size / Dimension
    6.38Lx1.67W x 1.36 H 162.0mmx42.5mmx34.5mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Power (Watts)
    50W
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    264VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    3A
  • Voltage - Output
    7V~12V