  • LX8384B-33CDD
LX8384B-33CDD
advertisement
Manufacturer No:
LX8384B-33CDD
HK JDW NO:
523-LX8384B-33CDD
Package:
TO-263-4, D2Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Datasheet:
LX8384B-33CDD
Description:
Converter, Intel Pentium® P54C-VRE 3.3V 260 Cel SINGLE Specialized Voltage Regulator 0°C~125°C LX8384 4 Pins 2 Terminations TO-263-4, D2Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Quantity:
In Stock : 17082
Step5Bar-code shipping tag
LX8384B-33CDD
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    0°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2001
    SINGLE
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Pin Count
    4
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-G2
  • Voltage - Input
    4.75V~10V
  • Quiescent Current
    10mA
  • Accuracy
    1 %
  • Voltage - Output
    3.3V
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Max Input Voltage
    10V
  • Output Current1-Max
    5A