  • LX8384A-15CP
LX8384A-15CP
advertisement
Manufacturer No:
LX8384A-15CP
HK JDW NO:
523-LX8384A-15CP
Package:
TO-220-3
Datasheet:
LX8384A-15CP
Description:
Converter, Intel Pentium® P54C-VRE 1.5V 260 Cel SINGLE Specialized Voltage Regulator 0°C~125°C LX8384 3 Pins 3 Terminations TO-220-3
Quantity:
In Stock : 12057
Step5Bar-code shipping tag
LX8384A-15CP
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    0°C~125°C
  • Number of Terminations
    3
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Voltage - Input
    4.75V~10V
  • Quiescent Current
    10mA
  • Accuracy
    2 %
  • Voltage - Output
    1.5V
  • Output Voltage 1
    1.5V
  • Max Input Voltage
    10V
  • Output Current1-Max
    5A