  • LX8384-33CDD
LX8384-33CDD
advertisement
Manufacturer No:
LX8384-33CDD
Manufacturer:
Microsemi Corporation
HK JDW NO:
523-LX8384-33CDD
Package:
TO-263-4, D2Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Datasheet:
LX8384-33CDD
Description:
Converter, Intel Pentium® P54C-VRE 3.3V 260 Cel SINGLE Specialized Voltage Regulator 0°C~125°C LX8384 4 Pins 3 Terminations TO-263-4, D2Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Quantity:
In Stock : 16025
Step5Bar-code shipping tag
LX8384-33CDD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    0°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2001
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Applications
    Converter, Intel Pentium® P54C-VRE
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Technology
    BIPOLAR
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    LX8384
  • Pin Count
    4
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-G3
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Polarity
    Positive
  • Voltage - Input
    4.75V~10V
  • Quiescent Current
    10mA
  • Accuracy
    2 %
  • Voltage - Output
    3.3V
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Max Input Voltage
    10V
  • Dropout Voltage1-Nom
    1.2V
  • Voltage Tolerance-Max
    2%
  • Output Current1-Max
    5A