  • LW3125/CUL-0100-A
LW3125/CUL-0100-A
advertisement
Manufacturer No:
LW3125/CUL-0100-A
Manufacturer:
NKK Switches
HK JDW NO:
558-LW3125/CUL-0100-A
Package:
Datasheet:
LW3125/CUL-0100-A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LW3125/CUL-0100-A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Snap in
  • Mounting Type
    Panel Mount, Snap-In
  • Operating Temperature
    -20°C~50°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    LW
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Snap in
  • Voltage - Rated DC
    125V
  • Current Rating (Amps)
    10A AC
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Concave (Standard V)
  • Circuit
    DPDT
  • Switch Function
    On-Mom
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 32.00mm x 19.80mm