  • LVR01R1000FS70W21
LVR01R1000FS70W21
advertisement
Manufacturer No:
LVR01R1000FS70W21
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-LVR01R1000FS70W21
Package:
Molded
Datasheet:
LVR01R1000FS70W21
Description:
Through Hole 100mOhm, Metal Strip,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LVR01R1000FS70W21
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Resistance
    100mOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Strip
  • Power Rating
    1W
  • Diameter
    2.92mm
  • Length
    10.85mm