  • LVK20R030DER
LVK20R030DER
advertisement
Manufacturer No:
LVK20R030DER
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-LVK20R030DER
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
LVK20R030DER
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, LVK Series, Thick Film, 30mOhm, 0.75W 3/4W, ±0.5%, -40°C~125°C
Quantity:
In Stock : 7418
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LVK20R030DER
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LVK
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Anti-Corrosive, Current Sense, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    30mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Additional Feature
    HIGH-PRECISION
  • Power Rating
    750mW
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Technology
    METAL ALLOY
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm