  • LV56351JA-AH
LV56351JA-AH
advertisement
Manufacturer No:
LV56351JA-AH
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-LV56351JA-AH
Package:
20-LSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
LV56351JA-AH
Description:
Converter, BS/CS Antenna Multiple DUAL Specialized Voltage Regulator -30°C~85°C 20 Pins 20 Terminations 20-LSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Quantity:
In Stock : 12547
Step5Bar-code shipping tag
LV56351JA-AH
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    20-LSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Number of Pins
    20
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • JESD-609 Code
    e6
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    20
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Applications
    Converter, BS/CS Antenna
  • Subcategory
    Switching Regulator or Controllers
  • Technology
    BICMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Terminal Pitch
    0.635mm
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    2
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    670mA
  • Min Supply Voltage
    8V
  • Voltage - Input
    8V~23V
  • Output Current
    670mA
  • Voltage - Output
    Multiple
  • Min Input Voltage
    8V
  • Control Mode
    VOLTAGE-MODE
  • Max Input Voltage
    23V
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    1.3mm
  • Length
    6.5mm
  • Width
    4.4mm