  • LTR50UZPJ114
LTR50UZPJ114
advertisement
Manufacturer No:
LTR50UZPJ114
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-LTR50UZPJ114
Package:
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Datasheet:
LTR50UZPJ114
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, LTR Series, Thick Film, 110kOhm, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 16863
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LTR50UZPJ114
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
    2010
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    Wide 2010 (5025 Metric), 1020
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAP AROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LTR
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.197W 2.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    110kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    1W