  • LTR18EZPJ820
LTR18EZPJ820
advertisement
Manufacturer No:
LTR18EZPJ820
HK JDW NO:
687-LTR18EZPJ820
Datasheet:
LTR18EZPJ820
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, LTR Series, Thick Film, 82Ohm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 8863
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
LTR18EZPJ820
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    82Ohm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%