  • LTR18EZPJ2R0
LTR18EZPJ2R0
advertisement
Manufacturer No:
LTR18EZPJ2R0
HK JDW NO:
687-LTR18EZPJ2R0
Datasheet:
LTR18EZPJ2R0
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, LTR Series, Thick Film, 2Ohm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2999
Step5Bar-code shipping tag
LTR18EZPJ2R0
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2Ohm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm