  • LTR18EZPF5110
LTR18EZPF5110
advertisement
Manufacturer No:
LTR18EZPF5110
HK JDW NO:
687-LTR18EZPF5110
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 511Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 13147
Step5Bar-code shipping tag
LTR18EZPF5110
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    511Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Packing Method
    TAPE
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C