  • LTR18EZPF1301
LTR18EZPF1301
advertisement
Manufacturer No:
LTR18EZPF1301
HK JDW NO:
687-LTR18EZPF1301
Package:
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Datasheet:
LTR18EZPF1301
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, LTR Series, Thick Film, 1.3kOhm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 5966
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
LTR18EZPF1301
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.3kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    Wide 1206 (3216 Metric), 0612
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LTR
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm